jaunumi

Vācu autoražotājs BMW jūnijā pārtrauca sava pirmā elektriskā modeļa i3 ražošanu. Tas ar dažādām izmaiņām un uzlabojumiem ražošanā atrodās 8 gadus, savukārt pēdējie eksemplāri tikai nupat piegādāti klientiem svinīgā ceremonijā BMW muzejā Minhenē.

Tesla Model Y neapšaubāmi bijis ļoti veiksmīgs modelis – tas ir pārdotākais elektriskais krosovers un vislabāk tirgotais elektriskais modelis daudzviet pasaulē. Autoražotājs uzskata, ka jau nākamgad Model Y varētu kļūt par pasaulē pārdotāko automašīnu, izkonkurējot arī modeļus ar iekšdedzes dzinējiem.

Vācu autoražotājs Porsche izziņojis programmatūras atjauninājumu savam elektriskajam Taycan, kā rezultātā uzlabosies mašīnas funkcionalitāte un arī efektivitāte. Jebkurš Taycan īpašnieks, neskatoties uz auto izlaiduma gadu, var ierasties pie dīlera, iegūt šo atjauninājumu un viņa mašīnai būs tieši tādas pašas funkcijas, iespējas un efektivitāte kā tām mašīnām, kas šodien izripo pa rūpnīcas vārtiem.

Porsche vēl nav apstiprinājis, kad tieši klienti var doties uz savu tuvāko dīlercentru, lai saņemtu šo atjauninājumu, savukārt darbu izpildes laiks atkarīgs no auto vecuma. Galvenie uzlabojumi saistāmi ar mašīnas efektivitāti, proti, samazināsies patēriņš, kā arī Porsche uzlabojis uzlādes ātrumu. Ražotājs ziņo, ka jaunā programmatūras versija “Normal” un “Range” braukšanas režīmos un normālā braukšanā gandrīz pilnībā atslēdz priekšējo elektromotoru, lai samazinātu slodzi baterijai. Iespiežot pedāli grīdā un pieprasot maksimālo jaudu, arī šajos režīmos tiks pieslēgts priekšējais elektromotors un tā maksimālā jauda. Ražotājs norāda arī uz uzlabojumiem termālās vadības sistēmā, īpaši, kad ārā ir zema gaisa temperatūra.

 

Uzlabojumi skāruši arī mašīnas multimediju sistēmu, kas tagad būs ar nedaudz atšķirīgu vizuālo noformējumu, autoražotājam paziņojot, ka tā būs vieglāk lietojama. Tagad būs pieejams arī bezvadu savienojums ar Android Auto, kā arī uzlabota balss vadības sistēma. Porsche pārstāvji norāda, ka cilvēki ar pirmo gadu Taycan eksemplāriem pēc atjauninājuma varēs novērtēt, cik ļoti tehnoloģijas gājušas uz priekšu vien dažu gadu laikā.

Avots: kursors.lv

Elektroauto ražotājs Tesla ir noslēdzis plānotus uzlabošanas darbus savā rūpnīcā Berlīnē, kā rezultātā darbs tur drīzumā varēs atsākties. Uzņēmuma vadība iepriekš bija neapmierināta ar neefektīvo ražošanas procesu, mašīnas korpusam pārāk ilgi uzturoties katrā no ražošanas stacijām. Tāpat izskanējušas ziņas par problēmām krāsošanas cehā, kā rezultātā Berlīnē saražotās mašīnas līdz šim bijušas tikai baltas vai melnas.

Volvo jaunais vadītājs Džims Rovans intervijā ar Automotive News skaidri licis noprast, ka viņa vadībā Volvo turpinās uzņemto kursu un strādās pie elektroauto attīstības. Publikācijā norādīts, ka gaidāmais Volvo elektriskais flagmanis, kas aizvietos XC90 SUV, kļūs par pagrieziena punktu autoražotāja virzībā pretī tikai un vienīgi elektroauto ražošanai.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766