jaunumi

Japāņu autoražotājs Lexus nākamā mēneša laikā gatavojas nākt klajā ar jaunu elektrisko konceptauto, kas sniegs ieskatu topošā sērijveida modelī, Lexus solot 800 kilometrus ar vienu uzlādi. Ražotājs sola, ka sērijveida mašīnas pirmizrāde gaidāma 2026. gadā, kas ir pietiekami drīz.

Lexus paziņojumā norādīts, ka šajā topošajā auto ir “revolucionāra modulārā mašīnas virsbūves struktūra, drastiski izmainītas ražošanas metodes, kā arī pilnībā pārveidota programmatūras platforma.” Tie, protams, ir mārketinga teksti, tāpēc gaidīsim, kad ieraudzīsim vismaz konceptu.

Šī mašīna būs kā apliecinājums Lexus apņēmībai elektrificēt savu piedāvājumu un pamazām kļūt par elektroauto ražotāju. Ieskats topošajā konceptā tika demonstrēts “Lexus Showcase” pasākumā Japānā. Noprotams, ka tas ir auto ar zemu, garenu, slaidu jumta līniju. Ja tas tik tiešām tāds būs, tad šis topošais Lexus modelis mērķēs konkurēt ar tādiem auto kā BMW i4, Hyundai IONIQ6 un vēl vairākiem citiem.

Lexus pagaidām nav sniedzis plašāku informāciju par pašu konceptu, kur nu vēl par sērijveida mašīnu, kurā ieskatāmies ar koncepta starpniecību. Tikmēr Lexus mātesuzņēmums Toyota paziņojis, ka arī viņi grasās nākt klajā ar vērienīgi pārstrādātu elektrisko mašīnu piedāvājumu, solot lielus uzlabojumus salīdzinājumā ar šobrīd aktuālajiem Toyota elektroauto.

No publiski pieejamās informācijas noprotams, ka Lexus un Toyota izmantos jaunas litija jonu baterijas, kas izmanto labāku akumulatoru ķīmiju un sniedz efektivitātes uzlabojumus. Tas ražotājam ļauj ražot kompaktāka izmēra akumulatoru un spēlēties ar dažādām virsbūves formām. Toyota sola, ka tuvāk desmitgades beigām sagaidīsim arī cietvielu baterijas, taču tie pagaidām ir tikai solījumi.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766