jaunumi

Slovākijas ekonomikas ministrs Ričards Suliks pavēstījis, ka zviedru autoražotājs Volvo valsts austrumdaļā plāno būvēt jaunu elektroauto rūpnīcu. Kopējās investīcijas šajā projektā esot apmēram 1,25 miljardi eiro, bet tas Slovākijai radīs 3300 jaunas darbavietas.

Rūpnīcu plānots izbūvēt valsts otrajā lielākajā pilsētā Košicē, savukārt Slovākijas valdība sniegs atbalstu autoražotājam – 20% no nepieciešamajiem 1,25 miljardiem projekta īstenošanai sniegs Slovākijas valdība un nodokļu maksātāji.

 

Attīstības plāni paredz, ka rūpnīcā ik gadu saražos ap 250 tūkstošiem mašīnu, savukārt paša kompleksa izbūve sāksies jau nākamgad. Ja viss ritēs gludi, pirmajām mašīnām no konveijera būtu jānoripo 2026. gadā. Tās, visticamāk, jau būs jaunās paaudzes Volvo elektriskās mašīnas ar jaunām baterijām.

Slovākijā jau ir ļoti nopietna un attīsta autorūpniecība – valstī ik gadu saražo ap miljonu automašīnu, savukārt savas rūpnīcas tur ir Volkswagen, Peugeot/Citroen, Kia/Hyundai, kā arī Jaguar Land Rover koncernam. Volvo gadījumā šī būs trešā rūpnīca Eiropā un vienīgā, kas ražos tikai un vienīgi elektroauto. Skandināvu autoražotājs no 2030. gada apņēmies pilnībā pāriet tikai uz elektroauto ražošanu.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766