jaunumi

Vārds, iespējams, izteiks vairāk nekā šī jaunā auto modeļa siluets – tā ir "Renault Megane". Turklāt pilnīgi jaunā "Megane E-tech", kas ir simtprocentīgs elektromobilis un kuru uz Spāniju devās izmēģināt studijas "RJ76 Films" raidījums "Tavs Auto TV".

Kopš pazīstamā "Renault" elektroauto "Zoe" prezentācijas apritējuši vairāk nekā 10 gadi, un elektriskā "Megane" ir sava veida "renolūcija" C segmentā (tā pats ražotājs norāda ar vārdu "Renault" un "revolūcija" apvienojumu). Vispirms jau pats "Renault" logotips piedzīvo pārmaiņas, kas tagad virsbūves priekšdaļā ir lielāks nekā agrāk.

Bet galvenais – šis auto tapis uz pilnīgi jaunas platformas CMF-EV, kas visai kompakto auto (garums – 4,2 metri) ļāvis izveidot plašu un ietilpīgu, jo tā riteņu garenbāze ir 2,7 metri, bet īsas pārkares un zemā grīda dod vairāk plašuma pasažieriem. Savukārt tehniskie mezgli ir kompaktāki un vieglāki – auto sver tikai 1500-1600 kg, jo platformā lielākoties izmantots alumīnijs, un tas elektromobilim ir ļoti labs rādītājs.

Piemēram, akumulators ir plānāks nekā jebkad (11 cm), kā dēļ smaguma centrs ir zemāks un tāda ir arī jumta līnija (kā īstam hečbekam – 1,5 m augstumā). Bet, runājot par nobraukumu, ko nodrošina baterija – tie ir 300 km mazākajam 40 kWh akumulatoram un 450 km lielākajam (60 kWh). Uz priekšu auto dzen elektromotors, kura jauda atkarībā no versijas ir 130 ZS (96 kW) vai 218 ZS (160 kW) ar 300 Nm griezes momentu.

Auto salonā goda vietā ir mūsdienīgais "dārgakmens" – "OpenR" lielie ekrāni (divi 12" – to kopējā digitālā saskarne ir 774 cm2), kurus viegli pārvaldīt, pateicoties integrētai "Android Automotive" operētājsistēmai. Savā ziņā tas ir tikpat saprotams kā viedtālrunis – ar "Google Maps", izvēlnēm, lietotnēm no "Google Play" un balss asistentu.

Vērtējot "Megane E-Tech" gaitā, noteikti jūtama tā stabilitāte līkumos – zemais smaguma centrs un tā kompaktā hečbeka konstrukcija to "pieplacina" pie ceļa vēl vairāk, lai arī elektroautomobiļi vispār šajā ziņā šķiet stabili baterijas zemgrīdas novietojum dēļa.

Vadāmībai un dinamikai kalpo ne tikai 300 Nm vilkme (paātrinājums līdz 100 km/h aizņem "hot hatch" cienīgas 7,4 sekundes), bet arī stūres pagriezienu attiecība, kas ir samazināta, raisot precīzākas stūres reakcijas.

Vai jūtams, ka auto ir priekšpiedziņas? Jā – straujākos līkumos vilkme sajūtama arī uz stūresrata, taču, kā saka ražotāja pārstāvji un kam nevar nepiekrist, priekšpiedziņa nākusi par labu ietilpībai gan salonā kājām, gan bagāžā, jo auto ir pavisam gluda grīda.

Ja esat raduši ceļu bieži kontrolēt atpakaļskata spogulī, tas būs nedaudz apgrūtinoši – aizmugurējais logs ir ļoti šaurs, samazinot redzamību. "Renault" gan ir iekombinējis spogulī ekrānu ar atpakaļskata kameru, tomēr šis attēls ir "plakans" un atgādina datorspēli. Kādam būs vieglāk, bet kādam grūtāk pierast.

Pagaidām vēl pāris gadus "Megane" vārdu nesīs arī mums agrāk pazīstamais hečbeks ar iekšdedzes dzinējiem. Bet tad viens no franču autobūves leģendārākajiem modeļiem būs pilnībā elektrificējies. Latvijā elektriskā "Renault Megane E-Tech" ieradīsies pavasarī un maksās no 34 485 eiro.

Publicēta: 28.02.2022
Kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766