jaunumi

Avots: Delfi.lv

2020. gadā elektrisko automobiļu īpatsvars jaunu auto tirdzniecībā turpina pieaugt un pirmajos četros mēnešos populārais "Renault ZOE" ir bijis tirgus līderis, automobilistiem iegādājoties gandrīz 23 tūkstošus spēkratus.

Pērn prezentētā otrā paaudze apvieno pilsētvidei piemērotus gabarītus, praktiskumu, lieliskus veiktspējas parametrus, plašu bāzes aprīkojumu, kā arī cenu, kas to ļauj uzlūkot ne vien par modernu un videi draudzīgu, bet arī praktisku un racionālu pirkumu.

Pārliecinoša gaitas rezerve

"Renault ZOE" jaunāko versiju ir iespējams iegādāties ar 80 vai 100 kW motoru un automobilis ir apgādāts ar 52 kWh bateriju.

Saskaņā ar WLTP testu, ar pilnībā uzlādētu bateriju ZOE maksimālā gaitas rezerve ir 395 km. To var ietekmēt klimatiskie apstākļi, braukšanas ātrums, stils un citi faktori, taču izmēģinājuma braucieni ikdienas režīmā ir parādījuši, ka pilsētā vadītājs var rēķināties ar 350 km nobraukumu, un rezerve ir pietiekama, lai bez bažām dotos starppilsētu braucienos.

ZOE uzlādējot mājas apstākļos ar 16 A vienfāzes strāvas pieslēgumu, nepieciešamas 16 stundas, bet, izmantojot 32 ampēru sienas lādētāju Wallbox, ko var iegādāties kopā ar Renault elektromobiļiem, uzlādei nepieciešamais laiks sarūk līdz 9,5 stundām.

Publiskajās uzlādes stacijās, piemēram, CSDD attīstītajā tīklā, kur pieejams trīsfāzu 22 kW (32 A) pieslēgums, baterijas uzlādēšanai ir nepieciešamas trīs stundas, bet ātrās uzlādes 55 kW stacijā uzlādēšanai līdz 80% līmenim pietiek ar vienu stundu un 15 minūtēm. Ja gaitas rezerve jāatjauno steidzami, 150 km nobraukumu ātrās uzlādes stacijā var iegūt 30 minūšu laikā.

No sapņa par realitāti

Būdami jaunu tehnoloģiju nesēji, elektriskie automobiļi pagaidām ir dārgāki par tās pašas klases automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, taču, "Renault ZOE" cenai sākoties no 28 450 eiro un izmantojot iegādes finansēšanas rīkus, pircēji elektriskā auto iegādi tagad no sapņa var pārvērst par realitāti.

Vērtējot elektriskā automobiļa cenu, jāņem vērā ekspluatācijas izmaksas un dažādas priekšrocības, ko tās sniedz. "Renault ZOE" gadījumā apkopju izmaksas ir līdz divarpus reizēm zemākas nekā tradicionālam auto, braucot ar elektroauto, var izmantot sabiedriskā transporta joslas, Rīgā un arī citviet stāvvietas ir bez maksas, juridiskās personas maksā mazākas nodevas u.c.

Lai gan "Renault" savus elektriskos modeļus piedāvā vairāk nekā desmit gadus, kopumā šī transporta kategorija aizvien tiek uztverta kā novitāte, un potenciālajiem pircējiem ir daudz jautājumu par ilgmūžību un garantiju. "Renault ZOE" gadījumā automobilim dotā ražotāja garantija ir 2 gadi, savukārt baterijai – 160 000 km vai 8 gadi, perioda beigās atlikušajai kapacitātei esot vismaz 66 %.

Cita "Renault ZOE" priekšrocība ir modeļa plašais bāzes aprīkojums, kas ietver vairumu moderno drošības sistēmu un saudzīga mijiedarbība ar vidi izpaužas ne tikai braukšanā bez izmešiem, bet arī, piemēram, salona apdarē, kur izmantoti otrreizējā pārstrādē iegūti materiāli.

"Manuprāt, "Renault ZOE" ir pirmais elektriskais automobilis, kas ir pieejams pircējiem ar vidējiem ienākumiem, pircējiem, kuri citkārt izvēlētos tradicionālu mazās vai kompaktklases auto," saka "Mūsa Motors Rīga" direktors Zigurds Liepa. "Man ir patiess prieks, ka "Mūsa Motors Rīga", auto tirdzniecības uzņēmums ar 25 gadu pieredzi un viens no vecākajiem šajā nozarē, ir pievienojies pasaulei, ko sauc par elektrisko mobilitāti. Autorizēta "Renault" elektromobiļu dīlera statuss nozīmē speciāli aprīkotu servisu, apmācītus speciālistus, brīvi pieejamu uzlādes staciju un, protams, demonstrācijas automobiļus."

Renault elektrisko automobiļu klāstā pašlaik ir pieci modeļi, bet jau tuvākajā laikā elektromobilitātes līderis to būtiski paplašinās: vēl šogad pie pircējiem dosies "Clio", "Megane Grandtour" un "Captur" hibrīdversijas, turklāt "Captur" būs uzlādējams, bet kopumā līdz 2022. gada beigām programmā parādīsies pieci pilnīgi jauni elektriskie modeļi, no kuriem viens būs komercauto.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766