jaunumi

 

 

Parīzes auto izstādē debitē vairāki elektroauto

 

No 1. līdz 16. oktobrim Parīzē notiekošajā auto izstādē prezentēti vairāki jauni elektroauto modeļi. Pasaules lielākie autoražotāji Francijas galvaspilsētā notiekošo auto šovu nolēmuši izmantot kā vietu savu jaunāko sasniegumu elektromobiļu jomā prezentēšanai.

Vācu autoražotājs “Volkswagen” prezentēja konceptauto “I.D.”, kas tirgū varētu nonākt līdz 2020.gadam. “Volkswagen” apgalvo, ka ar 125 kW elektromotoru aprīkotais auto ar vienu uzlādi varēs nobraukt gandrīz 500 km un tas varētu maksāt kā labi aprīkots “Golf” – 30 000 eiro. “I.D.” būs viens no 30 elektroauto modeļiem, kurus tuvākajos gados plāno prezentēt “Volkswagen”. Vācijas lielākais autoražotājs arī neslēpa mērķi līdz 2025. gadam vidēji saražot 2 līdz 3 milj. elektromobiļu gadā.

Volkswagen “I.D.”

 

Arī citi ražotāji Parīzes autošovu izmantoja, lai rādītu savu vīziju par elektroauto nākotni. “Mercedes-Benz” līdz 2025. gadam plāno prezentēt 10 jaunus ar elektrību darbināmus auto. Jaunās paaudzes elektroauto zīmola nosaukums būs “EQ”. “Mercedes-Benz” vadītājs neslēpa, ka elektroauto nozare šobrīd piedzīvo strauju kāpumu un tieši bezizmešu auto noteiks toni auto industrijā nākotnē.

 

Parīzē tika prezentēts atjaunotais mazais “Renault” elektroauto modelis “Zoe”. Francijas auto ražotājs ziņo, ka auto ar vienu uzlādi spēs veikt līdz 400 km, tas būs aprīkots ar 41 kWh bateriju un auto cena būs nepilni 30 000 eiro. “Zoe” tiek ražots kopš 2012.gada un 2017.gada “Zoe” modelis iegūs ne tikai lielākas kapacitātes baterijas, bet arī jaunu izskatu.

Renault “Zoe”

 

Tomēr tiem, kam “Zoe” modelis šķiet par lielu un nepraktisku, autoražotājs “Smart” Parīzē prezentēja risinājumu - modeļus “ForTwo” un “ForFour”. Divvietīgias “ForTwo” ir kompaktais pilsētas elektroauto, savukārt tiem, kas vēlēsies praktiskāku “Smart”, tiks piedāvāts četrvietīgais elektriskais “ForFour”, kas ir pirmais četrvietīgais “Smart” ar iebūvētu elektromotoru. 60 kW jaudīgais elektromotors ar griezes momentu 160 Nm, divvietīgo “Smart” līdz 100 km/h spēs paātrināt 11,5 sekundēs, bet četrvietīgo – 12,7 sekundēs.   

Smart “ForTwo”

 

Savukārt vācu autoražotājs “Opel” prezentēja modeli “Ampera-e”, kas būs darbināms tikai ar elektromotoru un ar vienu uzlādi spēs nobraukt gandrīz 500 km. Tam priekšā būs iebūvēts elektromotors ar 152 kW, bet zem grīdas atradīsies 60 kWh akumulatoru bloks. Ar šādu jaudu mazais auto 50 km/h spēs sasniegt jau 3,2 sekundēs.

Opel “Ampera-e”

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766