E-transports

Jaguar I-PACE ir pilnībā elektrisks apvidus automobilis, ko ir aizraujoši gan vērot, gan vadīt. Elektromobilī ir izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas iet roku rokā ar vēlmi sasniegt dizaina izcilību, lai radītu bezizmešu automobili, kas joprojām ir patiess Jaguar. 

 Jaguar I PACE

Avots: jaguar.lv

Pateicoties I-PACE uzbūvei, priekšējos sēdekļus iespējams novietot tuvāk automobiļa priekšpusei, kur parasti atrastos dzinējs. Šāds izpildījums ļauj palielināt attālumu, starp priekšējiem un aizmugurējiem sēdekļiem, tādejādi paplašinot vietu kājām un uzlabojot aizmugurē sēdošo pasažieru komfortu.

Bastoties uz NEDC un jaunajiem WLTP braukšanas cikla testiem, Jaguar I-PACE ar vienu uzlādi spēj nobraukt 470 km. Reālie rādītāji un vispārīgie elektromobiļa veiktspējas dati var atšķirties atkarībā no braukšanas stila un apkārtējiem vides apstākļiem.

Jāņem vērā, ka apsildes un gaisa kondicionēšanas sistēma patērē enerģiju, tādejādi var tikt samazināts nobraucamais attālums. Taču izmantojot šīs sistēmas brauciena sākumā un pielāgojot I-PACE salona apstākļus pirms izbraukšanas, kamēr norit automobiļa uzlāde, iespējams izmantot salona uzsildīšanai vai dzesēšanai pieslēgumu elektrotīklam, nevis akumulatora jaudu.

Akumulators šim elektromobilim ir veidots no augsta enerģijas blīvuma laminētām litija jonu šūnām, kura ietilpība ir 90 kWh. Dizains un temperatūras vadība elektromobiļa akumulatoram veidots, lai pagarinātu tā darba mūžu un ļautu ilglaicīgi uzturēt maksimālo jaudu. Šī sistēma palīdz uzturēt uzlādes līmeni arī ļoti aukstos vai karstos apstākļos.

Jaguar I-PACE ir aprīkots ar pilnpiedziņas sistēmu, kuru darbina divi sinhronizēti patstāvīgā magnēta elektromotori – viens priekšā un viens aizmugurē, nodrošinot 400 ZS jaudu un 700 Nm griezes momentu. Šāda konstrukcija nodrošina sporta auto cienīgu paātrinājumu – 4,8 sekundēs Jaguar I-PACE spēj sasniegt 100 km/h.

Aerodinamikas līdzsvaru palīdz regulēt aktīvas lāpstiņas, kas atveras, kad nepieciešama akumulatora dzesēšana, bet aizveras, kad vajadzīga labāka aerodinamika. 

Papildaprīkojumā Jaguar I-PACE ir pieejama aktīvā pneimatiskā balstiekārta, kas pazemina automobili, ja braukšanas ātrums pārsniedz 105 km/h, tādejādi uzlabojot aerodinamiku un palielinot nobraucamo attālumu. Vēl viena papildaprīkojuma iespēja ir aktīva dzīvesveida atslēga, kas izgatavota ūdens necaurlaidīgas aproces formā un ļauj piedalīties dažādās aktivitātēs, kurās parasta atslēga sagādātu neērtības.

Automobilis ir aprīkots ar plašu tehnoloģiju klāstu, kas paredzētas braukšanas pieredzes uzlabošanai, kā arī papildus drošībai. Drošības karkass ir veidots no alumīnija un tērauda kombinācijas, ietverot arī akumulatoru, tādejādi garantējot papildus drošību visiem automobilī sēdošajiem.

Vienas stundas laikā iespējams Jaguar I-PACE nobraucamo attālumu palielināt par 270 km izmantojot 50 kW līdzstrāvas lādētāju, kas ir viens no populārākajiem un biežāk sastopamajiem ātrās uzlādes veidiem. Reālais uzlādes laiks var atšķirties baterijas uzlādes līmeņa un citu ārējo apstākļu ietekmē.

Lai panāktu optimālu uzlādes rezultātu mājās, iespējams uzstādīt maiņstrāvas uzlādes iekārtu, kas nodrošina iespēju I-PACE lādēties ar integrētu 7 kW vienas fāzes maiņstrāvas lādēju. Šāds aprīkojums nodrošinās iespēju vienā stundā uzlādēt automašīnā nepieciešamo enerģijas daudzumu 35 km un ar to pietiks, lai nakts laikā pilnībā uzlādēt automašīnu. Protams I-PACE komplektācijā ietverts arī daudzfunkcionāls uzlādes kabelis, kas nodrošina iespēju veikt automašīnas uzlādi izmantojot parasto mājas kontaktligzdu, protams šāda uzlāde būs lēnāka un vienā stundā iespējams uzlādēt līdz 11 km.  

Avots: https://www.jaguar.lv/jaguar-modeli/i-pace/parskats.html

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766