jaunumi

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks paziņojis, ka Tesla jaunā platforma būs izmēros mazāka, kā arī par aptuveni 50% lētāka nekā līdzšinējā kompaktā platforma, kas tiek izmantota Model Y un Model 3 vajadzībām. Šobrīd Tesla ir divas platformas – viena, kas tiek izmantota populārākajiem Model 3 un Model Y, savukārt otra ir lielajiem Model S un Model X.

Šādu informāciju Masks izpaudis konferences zvanā ar investoriem, atbildot uz viņu uzdotajiem jautājumiem par sagaidāmajiem jaunumiem un attīstības tendencēm kādiem jaunās paaudzes modeļiem. Masks gan paskaidrojis, ka šobrīd nav nosprausts konkrēts datums, kad šī platforma tiks likta lietā mašīnas būvēšanai un pārdošanai, bet tās izstrāde ir galvenais uzdevums jaunu mašīnu attīstības nodaļai.

 

Masks norādījis, ka jaunās paaudzes modelis būs ne tikai mazāks un lētāks, bet ievērojami pieaugs ražošanas apjoms – viņš uzskata, ka šī topošā auto ražošanas un pārdošanas apjomi pārsniegs visu pārējo modeļu saražoto vienību kopskaitu. Viņš ir pārliecināts, ka divas jaunā auto vienības maksās tikpat daudz, cik šobrīd izmaksā viens Model 3.

Šādi Maska apgalvojumi kārtējoreiz likuši runāt par Tesla elektroauto par 25 tūkstošiem dolāru. Masks izteicies, ka plāni par šādu mašīnu pastāv, bet tā līdz šim nav bijusi prioritāte – galvenais uzdevums ir bijis palielināt ražošanas apjomu jau esošajiem modeļiem. Pats fakts, ka ražošanas izmaksas būšot par aptuveni 50% mazākas nekā šobrīd gan nenozīmē, ka varam ņemt Model 3 cenu un dalīt ar divi. Prognozējams, ka šis topošais modelis būs būtiski lētāks, bet ne uz pusi lētāks.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766