jaunumi

Monako bāzētā uzņēmuma “Venturi” izstrādātais “Venturi Antarctica” transportlīdzeklis kļuvis par pasaulē pirmo pilnībā elektrisko polārpētniecības transportu. Tas ir uzsācis darbu beļģu pētniecības stacijā netālu no Dienvidpola. “Venturi” ir gana nopietna pieredze elektrisko transportlīdzekļu jomā, uzņēmuma radītajām mašīnām sasniedzot dažādus ātruma rekordus un viņi piedalās arī “Formula E” čempionātā.

Izstrādātais transportlīdzeklis ir kompakta izmēra – 3,4 metrus garš un 2,18 metrus augsts, taču vajadzības gadījumā spējīgs uzņemt pat sešus cilvēkus. Kabīnes priekšdaļā sēž divi cilvēki, bet aizmugurē ir četri nolokāmi krēsli. Tā kā tas ir elektrisks, tad svars ir visnotaļ liels – 2,5 tonnas. “Antarctica” aprīkots ar kāpurķēdēm, lai tas varētu tikt visur, kur vien varētu rasties vajadzība piebraukt Antarktīdā. Polārās pētniecības transportlīdzeklis aprīkots ar diviem elektromotoriem, katrs no tiem attīsta 60kW jaudu. Daudziem ļoti patīk gausties par elektroauto sniedzamību ziemā tepat pie mums – šis aparāts aprīkots ar 52,6kWh bateriju, kas Antarktīdas zemajās gaisa temperatūrās ļauj nobraukt aptuveni 50 kilometrus ar vienu uzlādi. Tehniski iespējams pieslēgt vēl vienu bateriju garākiem izbraucieniem.

Uzlāde prasa 2 līdz 18 stundas, taču tas atkarīgs gan no pieejamajām uzlādes iespējām, gan arī gaisa temperatūras. Tehniski šis transportlīdzeklis spēj darboties temperatūrās līdz mīnus 50 grādiem pēc Celsija. Savu darbību “Antarctica” uzsāka decembrī, pirmajos pētnieciskajos braucienos dodoties veikt apkopes meteoroloģiskajām un atmosfēras pētniecības stacijām.
Publicēta: 31.01.2022
kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766