jaunumi

Pasaules rallijkrosa čempionāts (World RX) ieiet jaunā teritorijā, čempionātam pilnībā pārejot tikai uz elektroauto lietošanu un atsakoties no iekšdedzes dzinējiem. Visas komandas šobrīd intensīvi gatavojas šai pārejai, bet salīdzinoši interesantu risinājumu izvēlējusies Francijas komanda “GCK Motorsport”, kas mašīnu veidojusi uz Lancia Delta Integrale bāzes.

Mašīna konstruēta uz “GCK” izveidotās “Exclusiv-E Delta” mašīnas bāzes, kas ir mūsdienīga un elektriska versija oriģinālajai “Delta”. Šī komanda rallijkrosā iepriekš startēja ar Renault spēkratiem. Komandas vadība paskaidrojusi, ka Lancia izvēle ir sentimentāla, proti, savulaik Delta Integrale bija ārkārtīgi sekmīga rallija mašīna. 80. gadu beigās un 90. gadu sākumā ar šo mašīnu Lancia izcīnīja sešus WRC titulus konstruktoru vērtējumā un četrus pilotu ieskaitē. Komandas vadītājs Gerlēns Šišerī norāda, ka tolaik Delta Integrale bija mašīna, kas cilvēkiem lika sapņot.

 

Tāpat kā visas pārējās rallijkrosa mašīnas, arī “GCK” komandas Lancia nākamgad izmantos elektriskās piedziņas komplektu no “Kreisel Electric”, kas mašīnām ļaus attīstīt 680 zirgspēku jaudu. Čempionāta rīkotāji saka, ka to paātrinājums būs pat iespaidīgāks nekā Pirmās formulas mašīnām.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766