jaunumi

Čehu autoražotājs “Škoda” kopā ar bateriju speciālistiem “Kreisel Electric” izstrādājuši pilnīgi elektrisku rallija auto “Skoda RE-X1 Kreisel”. Par mašīnas bāzi izmantots esošais “FABIA Rally2 evo” modelis, to aprīkojot ar elektromotoru un 860V bateriju sistēmu. Konkrētais modelis sevi gana veiksmīgi apliecinājis rallijā arī ar benzīna dzinēju, gūstot vērā ņemamus panākumus arī starptautiska līmeņa čempionāts. “Kreisel” ir uzņēmums, kurš ar hibrīdsistēmām aprīkos nākamā gada pasaules rallija čempionāta jeb WRC mašīnas.

Plānots, ka mašīnas jauda būs apmēram 350 zirgspēki un tā jau ir homoloģēta Austrijas Motosporta federācijā. Tas nozīmē, ka mašīna atbilst noteikumiem un tai ļauts startēt oficiālās sacensībās. Tiek ziņots, ka elektriskais rallija auto varētu piedalīties Austrijas čempionāta posmā jau šomēnes.

 

Salīdzinot ar parasto “FABIA Rally2 evo” mašīnu ar 1,6 litru benzīna turbo motoru, elektriskā versija būs jaudīgāka – benzīna auto attīsta 290 zirgspēkus un 425 ņūtonmetru lielu griezes momentu, savukārt elektriskā versija attīsta jau iepriekš minētos 350Zs un 600Nm. Mašīna izmanto tieši to pašu konstrukciju, taču veiktas izmaiņas balstiekārtā, lai tā tiktu galā ar bateriju radīto papildus svaru. Auto aprīkots ar 52,5kWh baterijām, bet tā uzlādei izstrādāta īpaša uzlādes iekārta “CHIMERO”, kas spēj lādēt auto ar 200kW jaudu. Pirmais auto izstrādāts asfalta rallijiem paredzētā specifikācijā, taču notiek izmēģinājumi arī uz grants.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766