jaunumi

Nākamo “Audi” elektrisko modeli “Q4 e-tron” ieraudzīsim mēneša otrajā daļā, taču autoražotājs jau pasteidzies, prezentējot mašīnas salonu un jaunākās izmantotās tehnoloģijas. Pirmoreiz “Q4 e-tron” koncepts tika prezentēts 2019. gada Ženēvas autoizstādē, bet ražošanā tam bija jānonāk pagājušā gada beigās. Lai arī ar mazu aizķeršanos, tomēr modelis ir gatavs prezentācijai un tas ir ļoti gaidīts, jo “Q4 e-tron” būs pirmais “Audi” elektroauto, kas izmantos “Volkswagen” koncerna MEB platformu, kas radīta īpaši elektroauto vajadzībām.

Izmēros auto atbilst vidējās klases krosoveram – 4,59 metrus garš, 1,86 milimetrus plats, 1,61 metru augsts, savukārt garenbāze ir 2,76 metri. Kā to varējām sagaidīt no “Audi”, salons veidots modernā, premium klases stilā, piedāvājot jaunākās tehnoloģijas un ērtības. Ražotājs ziņo, ka mašīnas bagažnieka tilpums ir 520 litri, kas nav maz, ļaujot pārvadāt lielākus priekšmetus. Interesantākais gan tik un tā meklējams auto priekšējā daļā.

Interesantākā jaunā funkcija, kas tiks piedāvāta ir “heads-up” displejs ar papildinātās realitātes funkcijām. “Audi” norāda, ka visa galvenā informācija, piemēram, ātrums, informācija par ātruma ierobežojumiem, dažādu palīgsistēmu sniegto informācija, kā arī auto navigācija, tiek attēlota vējstiklā. Īpaši interesanti būs redzēt, kā šis viss strādās, demonstrējot navigācijas informāciju. “Audi” norāda, ka vējstiklā tiks projicēta vadītājam nepieciešamā informācija, piemēram, ar animētu bultiņu palīdzību demonstrējot, kur viņam jāuzsāk manevrs un kur nepieciešams doties.

Arī citviet mašīna saņēmusi jauninājumus – par papildus samaksu būs nopērkams 11,6 collu multimediju ekrāns, kas ir līdz šim lielākais izmantotais ekrāns kādā “Audi” modelī. Standartkomplektācijā būs pieejams 10,1 collu ekrāns. Savukārt vadītāja instrumentu panelī pielietots 10,25 collu ekrāns, kādu jau esam redzējuši citos “Audi” modeļos.

Sagaidāms, ka pilnvērtīga mašīnas prezentācija gaidāma tuvākajā laikā, bet gada otrajā pusē auto nonāks ražošanā.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766