jaunumi

Britu autoražotājs “Jaguar” pavēstījis, ka no 2025. gada kompānija ražos tikai elektroauto, pilnībā atsakoties no iekšdedzes dzinēju lietošanas savās mašīnās. Drīz pēc “Jaguar” sekos arī “Land Rover”, kuram jākļūst pilnībā elektriskam līdz dekādes beigām.


Abu zīmolu pāreja tikai uz elektrību ir daļa no jaunās “Reimagine” stratēģijas, kuras mērķis ir uzlabot “Jaguar Land Rover” koncerna situāciju. Veicinot pāreju uz tikai elektroauto, tiks izveidotas trīs īpaši šim mērķim domātas platformas – “Land Rover” saglabās savas bezceļu īpašības un saņems divas no šīm platformām, bet viena būs atvēlēta “Jaguar” modeļiem.

“Jaguar” pēdējos gados saskāries ar pārdošanas apjomu kritumu, tāpēc zīmola modernizēšana un klientu atgūšana ir viena no koncerna prioritātēm. Koncerna vadītājs Tjerī Bolorē skaidrojis, ka zīmols piedzīvos “dramatiskas pārmaiņas”, to ievirzot luksusa klases augstākajos ešalonos. “Jaguar” šobrīd piedāvā vienu elektrisku auto – “I-Pace” elektrisko krosoveru, taču iepriekš izskanēja runas, ka tiek strādāts pie “XJ” sedana elektriskās versijas. Darbs pie šī modeļa ir apturēts un netiks turpināts, uzņēmumam koncentrējot resursus jaunās platformas attīstībai. Tāpat “Jaguar” nākotnē, visticamāk, atteiksies no krosovera virsbūves, tai paliekot “Land Rover” rīcībā. Tādā veidā abi zīmoli nekonkurēs savā starpā.

Plānots, ka pirmais elektriskais “Land Rover” ieradīsies 2024. gadā, bet līdz 2030. gadam visiem esošajiem “Land Rover” modeļiem būs elektriskā versija. “Land Rover” dažus turpmākos gadus turpinās piedāvāt savas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Kā zināms, Lielbritānijā no 2030. gada tiks aizliegta jaunu, ar iekšdedzes dzinējiem aprīkotu mašīnu tirdzniecība.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766