jaunumi

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu.

2020. gada otrajā pusē pabeigta projekta otrā kārta un novembrī darbu uzsāka vēl 40 jaunas elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas. Jaunatvērtās uzlādes stacijas ir izvietotas reģionālo ceļu tīklā un apdzīvotās vietās. Līdz šim visnoslogotākās bijušas Rīgas un Pierīgas uzlādes stacijas, tādēļ galvaspilsētā un tās apkārtnē darbu ir uzsākušas 12 jaunas stacijas. Papildus šīm stacijām, elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas ir atklātas arī lielākajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Ventspilī, Jelgavā un Daugavpilī. Tāpat e-auto lietotājiem šobrīd ir iespējas savus spēkratus uzlādēt arī Rūjienā, Kolkā, Pāvilostā, Aucē, Jūrkalnē, Subatē, Vallē un citviet.

Kopā projekta ietvaros jau ir izbūvētas un uzstādītas 110 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas. Tās nodrošina gan vietējiem, gan ārvalstīs reģistrētiem vai pastāvīgi dzīvojošiem elektromobiļu lietotājiem iespēju pārvietoties lielā daļā Latvijas teritorijas.

Pieejams uzlādes tīkls ir viens no sekmīgas elektromobilitātes attīstības priekšnosacījumiem. Pateicoties gan uzlādes infrastruktūras pieejamībai un attīstībai, gan aizvien plašākam pieejamo elektromobiļu klāstam, 2020. gada pirmajos trīs ceturkšņos elektromobiļu skaits Latvijā palielinājās par 56%, sasniedzot 1049 elektromobiļus.

CSDD turpina ERAF projekta pēdējās kārtas īstenošanu. Pašlaik notiek darbs pie nākamo 29 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu sagatavošanas, tai skaitā tiek izstrādāti uzlādes staciju un to darbībai nepieciešamo elektropieslēgumu būvprojekti, ko veic iepirkuma rezultātā izvēlēts uzņēmums SIA “Daina EL”.

Projekta mērķis ir nacionāla līmeņa elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras objektu tīkla izveidošana, nodrošinot elektroauto lietošanas iespēju visā Latvijas teritorijā un novēršot šo transportlīdzekļu braukšanas attāluma ierobežojumu. ERAF līdzfinansēto projektu paredzēts īstenot līdz 2021. gada beigām. Projekta ietvaros plānots izbūvēt vienmērīgu elektrotransportlīdzekļu ātrās uzlādes staciju tīklu visā Latvijas teritorijā ar 139 uzlādes stacijām.

Klientu atbalstam darbojas informatīvie tālruņi: 1859 un 22001859, kā arī e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Informācija par pieejamajām uzlādes stacijām atrodama: http://portal.e-mobi.lv/lv/sakumlapa

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766