jaunumi

Tikai trīs nedēļas pēc Pasaules pirmizrādes Prāgā jaunais elektriskais ŠKODA ENYAQ iV ierodas Latvijā, piedzīvojot Baltijas pirmizrādi. Ar šo modeli ŠKODA apliecina nākošos soļus zīmola E-Mobilitātes stratēģijas ieviešanā. Elektriskais krosovers ir ŠKODA pirmais sērijveida modelis, kas būvēts uz Volkswagen Grupas MEB modulārās elektroauto platformas. ŠKODA ENYAQ iV ir aprīkots ar trīs kapacitāšu akumulatoriem, kas ļauj ar vienu uzlādi veikt no 340 līdz pat 510 km pēc WLTP cikla. ŠKODA turpina attīstīt savu emocionālo dizaina valodu — jaunais SUV ieguvis pilnīgi jaunu interjera koncepciju, kuras pamatā ir dizaina līnijas (Design Selections), kas veidotas, ņemot vērā mūsdienu klientu vēlmes un nomainot ierastos aprīkojuma līmeņus.

Auto 100 vadītājs Māris Jansons pauž: “ŠKODA ENYAQ iV — pareizais produkts īstajā laikā! Brīdī, kad teju vai visi ražotāji izziņo un ievieš elektroauto dažādos segmentos, mēs varam prezentēt modernu elektropiedziņas kompaktklases krosoveru — jauno ŠKODA ENYAQ iV. Šis segments Latvijā attīstās ļoti strauji — klientiem ir bijušas ļoti plašas izvēles iespējas. Latvijā šī gada pirmajos astoņos mēnešos šo automobiļu segments veido 1/3 no kopējā pasažieru auto tirgus, tāpēc uzskatām, ka tieši ENYAQ iV šobrīd pretendē uz pieprasītākā elektroauto modeļa statusu Latvijas tirgū. ENYAQ iV ir zīmola pirmais pilnībā elektriskais krosovers, ko ražos uz jaunās MEB platformas, kas ļaus izmantot visu jaunāko tehnoloģiju potenciālu. Šī modeļa priekšrocība ir ne tikai tehniskie rādītāji, bet kā jau ierasts ŠKODA zīmolam — arī praktiskums, ietilpība un “Simply Clever” risinājumi. Izziņojot cenu šim modelim, zīmols tirgum nodod ļoti nopietnu ziņu — elektroauto ir pieejams”.

Elektriskā ŠKODA ENYAQ iV galvenās iezīmes:

  Piedziņa, sniedzamība un jauda: ENYAQ iV ir aprīkots ar pilnīgi jaunu piedziņas koncepciju, kas izmanto Volkswagen Group MEB modulārās elektroauto platformas sniegtās iespējas. MEB sastāv no tā sauktās skrituļdēļa platformas, kur akumulators ir iebūvēts automašīnas grīdā telpas taupības nolūkos. Ir pieejami trīs dažādu tilpumu akumulatori, piecas motoru jaudas versijas no 109 līdz 225 kW ar aizmugurējo vai pilnpiedziņu, kā arī iespēju pielāgot to visdažādākajām prasībām un pielietojumam. Ar sniedzamību līdz 510 km* WLTP ciklā ENYAQ iV ir ideāls krosovers ikdienai.

  Eksterjers un dizains: Spēcīgā un emocionālā ENYAQ iV dizaina valoda raksturo perfektas proporcijas un iemieso pārsteidzošu ietilpību. Šeit sastopas KODIAQ ietilpība un praktiskums, nepārsniedzot OCTAVIA izmērus. Papildaprīkojuma klāstā pieejama izgaismota Crystal Face, kas aprīkota ar animētu sagaidīšanas un pavadīšanas apgaismojuma funkciju, kā arī pilnībā LED Matrix priekšējiem lukturiem, kas rotā lielo ŠKODA priekšējā radiatora resti. Pilnībā LED aizmugurējie lukturi ietver dinamiskus pagrieziena rādītāja indikatorus un integrētu sagaidīšanas/pavadīšanas apgaismojumu.

  Interjers un aprīkojuma līmeņi: Jaunās dizaina koncepcijas (Design Selections) aizvieto ierastos aprīkojuma līmeņus, kā arī uzstāda jaunus interjera apdares standartus. Katra dizaina koncepcija, ko izveidojuši ŠKODA dizaineri, nodrošina gaumīgu interjeru ar mājīgu atmosfēru, kurā dominē dabiski materiāli, ilgtspējīgas ražošanas metodes un otrreiz pārstrādājami materiāli. Jauna, skaidra pieejamo izvēļu struktūra — desmit tematiskas pakotnes, kā arī dažas individuālas izvēles iespējas — padara automašīnas pielāgošanu īpašnieka gaumei vieglu un saprotamu.

  Savienojamība un izklaides sistēma: Papildaprīkojuma klāstā pieejamais 13 collu ENYAQ iV centrālais ekrāns (standarta aprīkojumā, sākot ar ENYAQ iV 60) ir lielākais, kāds līdz šim uzstādīts ŠKODA automobiļos. Turklāt pilnībā jaunais krosovers vienmēr ir tiešsaistē. Akumulatora uzlādi un interjera gaisa kondicionēšanu iespējams ērti un attālināti vadīt, izmantojot ŠKODA Connect lietotni.

  Drošība: Jaunās asistentu sistēmas iekļauj Ceļojuma asistentu, kas tagad ir papildināts ar vēl vairākām funkcijām, kā arī ar tālvadības un pielāgoto stāvvietā novietošanās funkciju.

  Simply Clever risinājumi: ŠKODA turpina atjautīgi papildināt Simply Clever risinājumus, kas ir īpaši pielāgoti elektroauto vajadzībām, piemēram, uzlādes vada tīrītājs, uzlādes ligzdas aizsargvāciņš un nodalījums uzlādes vadam zem bagāžas nodalījuma grīdas. Jauna, divos līmeņos izkārtota viduskonsole rada lielu telpas plašumu; atjautīgi nodalījumi nodrošina to, ka divlīmeņu bagāžas nodalījuma grīda vienmēr ir tīra un kārtīga. ENYAQ iV klasiskais ŠKODA ledus skrāpis atrodas automašīnas iekšpusē, konkrēti, bagāžas nodalījuma vāka iekšpusē.

ŠKODA ENYAQ iV Latvijā

Jaunā ŠKODA ENYAQ iV iepriekšrezervācija Latvijā jau ir uzsākta un pirmie auto pie klientiem nonāks 2021. gada pavasarī. Bāzes modelis ENYAQ iV 50 būs pieejams, sākot no 34 423 EUR ar 55 kWh (bruto) akumulatora ietilpību un dzinēja jaudu 109 kW. Sniedzamība ar pilnu uzlādi 340 km pēc WLTP cikla un šī modifikācija Latvijā būs pieejama 2021. gada rudenī.

ŠKODA ENYAQ iV 60 modeļa cena ir sākot no 38 338 EUR, 62 kWh (brutto) akumulatora ietilpību un dzinēja jauda 132 kW. Šai modifikācijai sniedzamība ar pilnu uzlādi ir 390 km pēc WLTP cikla.

Uzsākot tirdzniecību, jaudīgākā un veiktspējīgākā versija būs ENYAQ iV 80, kas būs pieejama, sākot no 44 744 EUR. Akumulatora ietilpība šim modelim ir 82 kWh (bruto) un dzinēja jauda 150 kW, kas nodrošinās sniedzamība ar pilnu uzlādi līdz 500 km pēc WLTP cikla.

Sākumā visi ŠKODA ENYAQ iV modeļi būs pieejami ar aizmugurējās ass piedziņu, taču vēlāk tiem pievienosies jaudīgākās modifikācijas, proti, ENYAQ 80x iV un ENYAQ RS iV, kas aprīkotas ar papildu elektromotoru priekšā, nodrošinot pilnpiedziņas veiktspēju.

 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766