jaunumi

Četri autoražošanas milži Ford, BMW, Daimler un Volkswagen Group parakstījuši vienošanās memorandu, lai Eiropā izveidotu tādu elektroauto uzlādes tīklu, kas ļautu ar akumulatoru darbinātu auto veikt lielus attālumus.

Pēc autoražotāju domām to palīdzēs sasniegt lieljaudas ātrās uzlādes staciju izbūve (līdz pat 350 kw), kas būs būtiski jaudīgākas par šobrīd pieejamajām uzlādes stacijām. Tīkla izveidi plānots uzsākt 2017.gadā un sākotnēji paredzēts izvietot apmēram 400 uzlādes stacijas uz Eiropas galvenajām auto maģistrālēm. Līdz 2020.gadam plānots, ka elektroauto lietotājiem būs piekļuve tūkstošiem lieljaudas ātrās uzlādes staciju.

Tīkls tiks balstīts uz kombinēto lādēšanas sistēmas standartu (CCS), kura savienotāju izmanto lielākā daļa elektroauto.

“Lieljaudas ātrās uzlādes staciju tīkls būs vēl viens arguments autobraucējiem, lai nosliektos par labu elektroauto iegādei,” paziņoja Haralds Krūgers, BMW AG grupas vadītājs.

Šobrīd 4 autoražotāji paziņojuši par vēlmi sadarboties, katram veicot “ievērojamas investīcijas” projektā. Tomēr arī pārējie auto ražotāji tiek aicināti piedalīties šajā projektā. Uzlādes staciju punkti vēl nav izziņoti.

Sīkāk par plānoto elektroauto lieljaudas ātrās uzlādes tīklu lasiet šeit: ŠEIT.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766